درباره ما

معرفی درمانکده طرحواره ایران

درمانکده طرحواره ایران در سال 1396 زیر نظر دکتر محمد فغان پور تاسیس گردید و سپس با همکاری دکتر الهام آرام نیا با هدف ترویج و ارائه خدمات آموزشی و درمانی با رویکرد طرحواره درمانی  به فعالیت خود ادامه داد. در سال 1397 این مجموعه توانست با جذب تیم فنی و اجرایی تبدیل به یک دپارتمان قوی در حوزه اجرای کارگاه­های آموزشی و همایش­ها، تولید محتوای حرفه­ای در حوزه طرحواره درمانی و ارائه آموزش­های حضوری و آنلاین با استفاده از ابزارها و روش­های نوین آموزشی شود. درمانکده طرحواره ایران تا کنون توانسته است خدمات آموزشی خود را به طیف وسیعی از مخاطبان ارائه دهد و ضمن برگزاری کارگاه­های آموزشی، اقدام به ارائه محتوای رایگان به علاقه­مندان به حوزه طرحواره درمانی از طریق شبکه­های اجتماعی و وبسایت خود نموده است.

درمانکده طرحواره ایران غیر از آموزش در حوزه فردی، حوزه فعالیت خود را به سازمان­ها نیز گسترش داده است و به برگزاری آموزش­های روان­شناختی با رویکرد طرحواره­درمانی با هدف توسعه منابع انسانی و بهبود روابط درون­سازمانی پرداخته است.  

 

مأموریت درمانکده طرحواره ایران

رسالت اصلی درمانکده طرحواره ایران، کمک به افراد جهت التیام رنج­های خود و رهایی از الگوهای ذهنی که باعث بروز رفتارها و تصمیمات ناکارآمد می­شود و کمک به سازمان­ها جهت ارتقای بهره­وری منابع انسانی از طریق بهبود روابط بین فردی و تجربه حال خوب در افراد سازمان است.

 

چشم­ انداز درمانکده طرحواره ایران

درمانکده طرحواره ایران در راستای تحقق مأموریت خود قصد دارد به یکی از مراکز آموزشی بزرگ ایران و دنیا در حوزه طرحواره درمانی تبدیل شود تا افراد در شرایط حساس زندگی خود، همواره درمانکده طرحواره ایران را اولین پناهگاه ایمن در کنار خود بشناسند.

 

طرحواره درمانی چیست؟

همه افراد در دوران کودکی یک سری نیازهای هیجانی دارند که این نیازها فطری بوده و در بین انسان­ها مشترک هستند. بر اساس اینکه والدین و اطرافیان کودک چگونه و به چه میزان این نیازها را برآورده می ­کنند، یک سری الگوهای ذهنی در افراد شکل می­گیرد که به این الگوها طرحواره گفته می­ شود. این الگوها تا دوران بزرگسالی با فرد همراه است و بسیاری از رفتارها، عملکردها و تصمیم­ گیری­ های او را تحت تأثیر قرار می ­دهد. تا کنون 18 الگو یا طرحواره شناسایی شده­ اند. طرحواره درمانی که توسط جفری یانگ مطرح شده است، یکی از رویکردهای جدید روانشناختی است که به فرد کمک می­ کند الگوها یا طرحواره ­های خود را شناسایی کرده و با تعدیل آن رفتارها و تصمیم­ گیری­ های کارآمدتری را بروز دهد.

 

 اساتید درمانکده طرحواره ایران

دکتر الهام آرام نیا

 • دکتری روانشناسی، متخصص طرحواره درمانی
 • دارای مدرک مربیگری از انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • عضو انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • دانش اموخته طرحواره درمانی پرفسور پاول کاسیانیک معاون اموزشی انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • مترجم و مولف بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب در حوزه روانشناسی

دکتر محمد فغان پور

 • دکتری روانشناسی، متخصص طرحواره درمانی
 • بنیان گذار درمانکده طرحواره ایران
 • دارای مدرک بین المللی مربی گری طرحواره درمانی از انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • عضو انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • دانش آموخته طرحواره درمانی پروفسور پاول کاسیانیک معاون آموزشی انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST)
 • عضو مرکز مطالعات پیشرفته سلامت روان (CASMCH)
 • نویسنده کتب و مقالات متعدد در حوزه روانشناسی

 

خدمات ما

1ـ برگزاری کارگاه های عمومی

عموم مردم می­ توانند در کارگاه ­های عمومی درمانکده طرحواره ایران حضور یابند. این کارگاه ها در موضوعات مختلف فردی، زوجی، فرزندپروری و غیره برگزار می­ شود و از طریق وبسایت و شبکه­ های اجتماعی درمانکده اطلاع رسانی می ­شوند.

 

2ـ برگزاری کارگاه های تخصصی

این کارگاه ها که در آن آموزش تخصصی طرحواره درمانی ارائه می­شود ویژه متخصصان و درمانگران است و فقط افراد با تحصیلات مرتبط می ­توانند از این کارگاه ها استفاده نمایند.

 

3ـ برگزاری کارگاه های سازمانی

درمانکده طرحواره ایران آماده ارائه خدمات آموزشی روانشناختی با رویکرد طرحواره درمانی به سازمان­ها در راستای بهبود بهره­ وری و روابط بین فردی در سازمان­ ها می­ باشد.

 

4ـ ارائه آموزش­های غیر حضوری

آموزش­های غیر حضوری درمانکده در عناوین مختلف از طریق وبسایت درمانکده طرحواره ایران قابل مشاهده می باشد.

 

5ـ خدمات درمانی

اساتید درمانکده طرحواره ایران آماده ارائه خدمات درمان روان­شناختی در حوزه­ های مختلف فردی و زوجی هستند.

 

6ـ برگزاری دوره های کوچینگ (ویژه مدیران)

دوره کوچینگ در دو قالب دوره VIP (ویژه مدیران ارشد) و دوره عادی (ویژه مدیران میانی) ارائه می­گردد. در این دوره ابتدا یک ارزیابی همه جانبه شامل ویژگی­های روان­شناختی، الگوهای ذهنی، مشکلات و مسائل خانوادگی، سبک زندگی، وضعیت سلامت جسمانی و غیره انجام می­شود و در یک بازه سه تا چهار ماهه، به کمک متخصصان هر حوزه که به عنوان همکاران مورد تأیید درمانکده طرحواره ایران هستند، به بهبود مسائل و مشکلات فرد در حوزه­ های مختلف می­ پردازد. در واقع این دوره، یک دوره سفارشی­ سازی شده است که بر اساس ارزیابی اولیه صورت گرفته، مختص فرد مورد نظر توسط متخصصان درمانکده طرحواره ایران طراحی می­ شود.

 

7ـ تورهای آموزشی

تورهای آموزشی درمانکده طرحواره ایران با هدف افزایش ذهنیت "کودک شاد" و تقویت قلب بزرگسال سالم با تأکید بیشتر بر نیاز فطری خودانگیختگی، بازی و تفریح طراحی شده است. در این برنامه ویژه درمانکده، آموزش­های روانشناسی با متد طرحواره در طبیعت و به صورت عملی تر و با جذابیت و شادابی بیشتری برگزار می گردد.

 

8ـ همایش ها و رویدادها

درمانکده طرحواره ایران همایش ها و رویدادهای خلاقانه و جذابی با هدف آموزش مباحث کاربردی حوزه طرحواره درمانی و همچنین شبکه سازی علاقه مندان به طرحواره درمانی برگزار می کند.