فرمولبندی جدید تئوری طرحواره

فرمولبندی جدید تئوری طرحواره

2 فایل آموزشی | 235 دقیقه محتوا
1,450,000 تومان
نتیجه پژوهش کارگروه بین المللی ISST
  • نشان کردن
  • اشتراک گذاری
  • اساتید و مدرسان
  • فایل ها
  • نظرات کاربران

من در مورد تجدید نظریه اساسی طرحواره درمانی که حاصل کار گروه کاری بین المللی است بحث خواهم کرد. این گروه کاری برای آماده سازی مبنای یک فهرست جدید ذهنیت طرحواره ای شکل گرفت ، زیرا تعداد ذهنیت های پیشنهادی برای ایفای نقش در آسیب شناسی شخصیت در 10 سال گذشته به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. به جای ترکیب همه ذهنیت هایی که بر اساس تجربیات بالینی پیشنهاد شده اند ، تصمیم گرفتیم نگاه جدیدی به مبانی نظری ذهنیت های طرحواره داشته باشیم. به عنوان ذهنیت طرحواره ای توسط یانگ و همکاران فرض شد. (2003) برای نتیجه از ترکیب طرحواره ناسازگار اولیه فعال شده (EMS) و روش خاصی برای مقابله با آن فعال سازی ، و فرض بر این است که EMS ها ناشی از نیازهای عاطفی اصلی ناامید کننده هستند ، ما با تأملی انتقادی بر نیازهای عاطفی اصلی شروع کردیم. بر اساس بینش تجربی و نظری جدید ، پیشنهاد می کنیم دو نیاز عاطفی را به 5 مورد پیشنهاد شده توسط یانگ اضافه کنید: (1) نیاز به انسجام خود و جهانی معنادار (بر اساس نظریه دوک (Dweck، 2017)) ، و (ii) نیاز به انصاف (بر اساس تحقیقات تجربی). ناکامی از این نیازها به سه EMS جدید پیشنهاد می شود ، یعنی فقدان هویت منسجم ، فقدان جهان معنی دار و بی انصافی. در مرحله بعد ، ما روشهای مقابله با فعالسازی EMS پیشنهاد شده توسط یانگ را مجدداً مورد بررسی قرار دادیم. بنابراین نظریه بازساخته پوشش بهتری از آسیب شناسی روانی را ارائه می دهد ، ابزارهای جدیدی را برای درمانگران ارائه می دهد و پایه و اساس مرحله بعدی این پروژه بین المللی ، یعنی ایجاد یک تئوری جدید ذهنیت طرحواره ای معتبر بین فرهنگی است.

آشنایی با مدرس

دکتر محمد فغان‌پور  * طرحواره درمانگر سطح پیشرفته بین المللی(ISST Advanced Level) *دکتری روانشناسی، متخصص طرحواره درمانی،  *بنیان گذار درمانکده طرحواره ایران  *دانش آموخته طرحواره درمانی فردی(ST) تحت آموزش و سوپرویژن پروفسور پاول کاسیانیک معاون آموزشی انجمن بین المللی طرحواره درمانی(ISST) و مدیر انستیتوی طرحواره درمانی سن پترزبورگ (Schema Therapy Institute St. Petersburg)  *دانش آموخته طرحواره درمانی زوج(STC) تحت آموزش و سوپرویژن بنیان گذار طرحواره درمانی زوج پروفسور اکهارد رودیگر رئیس اسبق انجمن بین المللی طرحواره درمانی(ISST) و مدیر انستیتوی طرحواره درمانی فرانکفورت(Schema Therapy Institute- Frankfurt)  درمانگر سطح پیشرفته انجمن بین المللی طرحواره درمانی (ISST) با شماره عضویت 58028889  *نویسنده کتاب پرفروش «روایت یک خودِ یکپارچه» با موضوع ذهنیت های طرحواره ای تمثیلی  *نویسنده کتب و مقالات متعدد در حوزه روانشناسی
  • معرفی 3 طرحواره جدید
  • معرفی مدل نیاز دوئک و انطباق آن با مدل نیاز یانگ
  • تغییرات سبک مقابله ای
  • معرفی 40 ذهنیت طرحواره ای
عنوان
مدت
صوت
ویدئو
متن
لینک
فرمولبندی جدید تئوری طرحواره
03:55:00
مقاله فرمولبندی مجدد تئوری طرحواره
نظرات کاربران
این بخش برای پاسخگویی به سوالات و پرسش های مرتبط با این دوره می باشد و نظرات مغایر با این مبحث و همچنین مغایر با قوانین سایت تأیید نمی شوند.
جهت ثبت دیدگاه ابتدا وارد سایت شده و یا ثبت نام نمایید.