کارگاه آموزشی فرزندپروری

فرزندپروری تنها نیاز به مهارت ندارد، بلکه مهارت فرزندپروری تنها بخشی از آموزش فرزندپروری است که شما باید ببینید. فرزندپروری موفق پیش نیازهایی دارد که ابتدا باید آنها را فراهم کنید و بعد به سراغ مهارت های فرزندپروری بروید. یکی از پیش نیازهای فرزندپروری موفق این که خودتان حالتان خوب باشد. بسیاری از رفتارهای نامناسبی که ما نسبت به فرزندانمان داریم ناشی از این است که خودمان حالمان خوب نیست و زخم های خودمان را ترمیم نکرده ایم.

همه ما زخم هایی داریم که ما به این زخم ها طرحواره می گوییم. طرحواره ها الگوهای ناسازگار ذهنی هستند که از دوران کودکی به دلیل عدم ارضای مناسب نیازهای ما توسط والدین شکل می گیرد، تا دوران بزرگسالی ادامه می یابد و کیفیت زندگی ما را پایین می آورد.

جهت آشنایی بیشتر با طرحواره ها اینجا کلیک کنید.

کارگاه خودشناسی با متد طرحواره شما را با طرحواره هایتان آشنا می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این کارگاه اینجا کلیک کنید.

به شما توصیه می کنیم که قبل از تصمیم به فرزندآوری زخم ها (طرحواره ها)ی خودتان را ترمیم کنید و یا اگر دارای فرزند هستید برای اینکه فرزندپروری کارآمدتری داشته باشید ابتدا به زخم های خودتان بپردازید.

پیش نیاز دوم فرزندپروری موفق، این که حال رابطه تان خوب باشد. همین الان چند ثانیه به رابطه خودتان با همسرتان فکر کنید. ارزیابی کلی شما از این رابطه چیست؟ آیا حال این رابطه خوب است؟

به شما توصیه می کنیم قبل از اقدام به فرزندآوری ابتدا به رابطه خودتان با همسرتان بپردازید و سعی کنید کیفیت این رابطه را بهبود بخشید. اگر در حال حاضر فرزندی دارید نیز برای اینکه فرزندپروری کارآمدتری داشته باشید سعی کنید کیفیت رابطه عاطفی با همسرتان را بهبود بخشید.

کارگاه سواد عاطفی می تواند به شما در ارزیابی و بهبود کیفیت رابطه عاطفیتان به شما کمک کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره این کارگاه اینجا کلیک کنید.

و حالا وقتی دو مرحله قبل را پشت سر گذاشتید نوبت کسب اطلاعات درباره فرزند پروری است. در کارگاه فرزندپروری شما می آموزید که چگونه نیازهای عاطفی فرزندتان را به طور سالم ارضا کنید و طرحواره های خود را به آنها منتقل نکنید.

 

اطلاعات کلی کارگاه:

عنوان: فرزندپروری با متد طرحواره

مدرسین: دکتر محمد فغان پور و دکتر الهام آرام نیا

مدت: 16 ساعت

 

سرفصل های کارگاه:

 

چرا باید در این کارگاه شرکت کنیم؟

این کارگاه به شما کمک می کند تا:

  • ارتباط بین زخم های خودتان با رفتارهایی که نسبت به فرزندتان دارید را درک کنید.
  • بهتر بتوانید به نیازهای فرزندتان پاسخ دهید.
  • رابطه شما با فرزندتان صمیمانه تر و کارآمدتر شود.
  • با همسرتان در تربیت فرزند هماهنگ تر باشید.
  • مهارت های بسیار کلیدی در فرزندپروری را بیاموزید.